Малта победи Лихтенщайн в контрола

Съперникът на България в квалификациите за Световно първенство - съставът на Малта, се наложи с 1:0 над Лихтенщайн в контролна среща.

Малтийците са следващият опонент на отбора, воден от Любослав Пенев и гостуват в София през март 2013-а година.

Единственото попадение на стадион Рейнпарк вкара защитникът Джонатан Каруана в 39-ата минута, като по този начин малтийците регистрираха пети пореден успех в контролните си срещи.

Предишните бяха 2:1 над Централноафриканската република през август 2011-а година, пак 2:1 срещу Лихтенщайн, 2:0 през юни срещу Люксембург и 3:0 срещу Сан Марино през август- три от тези мачове бяха у дома, а два като гости.

В отсъствието на голямата си звезда Майкъл Мифсуд, капитанската лента на Малта сложи защитникът Люк Димеч, а на върха излезе Терънс Вела от Хамрун Спартанс, за когото това беше дебют с националния екип.

Един от най-обещаващите местни таланти- 19-годишният Роуен Мускат, също се появи на терена, като това също беше първи мач за него. Джъстин Хабер беше предпочетен на вратата пред Андрю Хог, а в стартовите 11 се завърнаха Клейтън Фаила и Андрю Коен.

В изключително студената вечер във Вадуц двата отбора създадоха по две много добри чисдти голови положения в мача, но малтийците бяха по-концентрирани в 39-ата минута.

След поредица от корнери, при последния настъпи истинска суматоха пред вратата на Петер Йеле и Джонатан Каруана успя да промуши топката в мрежата на домакините.

Тимът на Лихтенщайн на два пъти удари гредите, посочва БТА. В 24-ата минута Николас Хаслер удари горната с удар от 10 метра, а пак там прати топката Франц Бургмайер три минути преди края на мача след удар с глава.

Състав на Малта: Джъстин Хабер, Джонатан Каруана, Гарет Шиберас (84- Роуен Мускат), Андрей Агиус, Люк Димеч, Клейтън Фаила (90- Алекс Мускат), Родерик Брифа (69- Шон Баяда), Терънс Вела, Андрю Коен (46- Пол Фенек), Едуард Ерера, Андре Шембри селекционер: Пиетро Гедин