Малшанс и три греди отчаяха Наполи

Тимът на Наполи записа второ поредно равенство в италианската Серия А, след като днес "адзурите" разочароващо завършиха 1:1 при домакинството на Киево в мач от 21-ия кръг.

Дженаро Сардо изведе "летящите магаренца" напред през първата част, а воденият от Рафа Бенитес тим стигна до равенството след изравнително попадение на Раул Албиол в самия край.

Домакините обаче имат всички основания да се чувстват лишени от късмет в днешния ден. На три пъти Наполи тресна гредите зад вратаря Пуджиони, а Гонсало Игуаин направи страхотен пропуск на празна врата през първата част.

Така неаполитанците събраха актив от 44 точки, но оставайки на 3 пункта зад втория Рома и на цели 11 зад лидера Ювентус. "Вълците" и "бианконерите" обаче са и с мач по-малко. Киево пък завоюва 18-а точка, но оставайки на само пункт над зоната на изпадащите.

Двубоят на "Стадио Сан Паоло" не започна добре за домакините, които допуснаха попадение още в първите 20 минути. В 17' Киево разигра отлична акция в половината на Наполи, а Дженаро Сардо с чудесен изстрел завърши атаката, бележейки за 0:1.

4060484

В 25' Гонсало Игуаин като по чудо не успя да вкара. Центриране на Хосе Кайехон остави Ел Пипита пред опразнената врата, но липсата на добър ъгъл затрудни аржентинеца, който не успя да намери очертанията.

До почивката Наполи удари и гредата, след като изстрел на Дрийс Мертенс за малко не влетя в мрежата.

През втората част домакините затегнаха обръча, а Киево вече се отбраняваше с всички сили. В 67' удар на Мертенс отново срещна гредата, като този път той стреля от статично положение. Късмет нямаше и Лоренсо Инсине, който в 85' също нацели напречния стълб на вратата.

4060487

Постепенно се стигна и до 88', когато Наполи все пак изравни резултата. Включилият се в атака Раул Албиол реализира с десния крак, но до края на срещата "адзурите" вече нямаха време, за да стигнат до краен успех.