Малките "канарчета" спечелиха "Купата на капитана"

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) спечели четвъртото издание на детския футболен турнир "Купата на капитана". На финала "канарчетата" се наложиха с 2:1 над градския съперник Локомотив. Тази година надпреварата бе за деца родени след 1 януари 2002 година.

В 9:10 часа бе даден старт на турнира, като за откриването слово изнесоха синът на великия капитан на "канарчетата" Райко Стойнов - Тони Стойнов, както и легендата на "жълто-черните" Марин Бакалов. Всички участници бяха облечени със специални фланелки посветени на поредното издание на купата.

Всички срещи преминаха в духа на феърплея, а очаквано победители в двете групи бяха пловдивските грандове Ботев и Локомотив. "Канарчетата" спечелиха безпроблемно групата си с 3 победи от 3 мача, докато "смърфовете" успяха да запишат 2 победи и 1 равенство.

Драмата бе за вторите места в групите, които даваха право на участие в мача за третото място. В група 2 второто място бе завоювано от симпатичния отбор на Марица, в който имаше доста деца на по-малка възраст.

В група 1 обаче, преди изиграването на последния двубой, Спартак водеше с 3 точки пред Екохотел. Отборът на Екохотел трябваше да постигне победа с 8:0, за да има по-добра голова разлика от своя съперник. След уникална драма "оранжевите" успяха да победят със 7:0 и по този начин в битката за бронза се класираха спартаклии.

Там обаче Марица показа много красива игра и кършакалии се поздравиха с победа с 3:1. Въпреки по-малките като възраст деца, "жълто-сините" се държаха изключително добре на терена и с няколко красиви отигравания се класираха на трето място в крайното класиране.

Така дойде ред и на големия мач за титлата, който бе повторение на финала от миналото издание на турнира. "Жълто-черните" тотално надиграха своя съперник, но множеството пропуски пред противниковата врата можеха да им изиграят лоша шега.

"Канарчетата" поведоха с гол от дузпа на Сашо Лебанов през първата част. Второто полувреме протичаше изцяло в половината на гостите, но при една изсипана топка напред стражът на "канарите" не се намеси убедително и фаулира играч на Локомотив в наказателното поле, за което главният съдия отсдъди нова дузпа, която отново бе реализирана.

"Канарите" тръгнаха да търсят победен гол и той падна 3 минути преди края, когато края Петър Петров с глава прати топката в мрежата на "смърфовете" и донесе титлата за "канарчетата".