Малката Борусия не спира да побеждава

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна пета поредна победа и се наложи с 1:0 над Фрайбург в последния мач за кръга в Бундеслигата.

Единственото попадение реализира бразилецът Рафаел през второто полувреме, като тези три точки оставиха зелено-черните съвсем близо до 3-ия в подреждането Борусия (Дортмунд).

Рафаел се разписа в 62-ата минута на мача, когато Оскар Венд проби от дясно и центрира, а Патрик Херман преди това се справи с изкуствената засада и го изведе на фланга. Херман имаше най-добрата възможност за гол преди това. В 27-ата минута той дриблира през двама и отскочилата топка отлично се залепи за волето му. Вратарят на гостите Оливер Бауман обаче отби топката над горната греда.

За гостите най-добрата възвожност реализира Себастиан Фрайс в 58-ата минута, но не успя да се справи и с вратаря на Борусия (Мьонхенгладбах).

"Винаги е трудно да вкараш голове срещу отбор като този. Специално Фрайбург ми прави впечатление, че е вдигнал много нивото през последните 3-4 седмици, коментира старши треньорът на победителите днес Люсиен Фавр след седмия пореден успех на собствен терен.