
Отборите на Ангола и Алжир продължиха успешно към 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на африканските нации, докато съставите на Мали и Малави ще трябва да стегнат куфарите за дома.
В последни два мача от Група А на надпревaрата, тимът на Мали успя да се наложи с 3:1 над Малави, изпреварвайки своя опонент в крайното класиране, ала това се оказа недостатъчно за Кануте и компания. Причината за това е нулевото реми между Алжир и Ангола, което пък от своя страна се оказа достатъчно за алжирците да заемат втората позиция, имайки на сметката си успех над Мали в прекия двубой.
Иначе футболистите на Мали решиха почти всичко в своя полза още в началните минути, когато за едва 180 секунди успяха да реализират две попадения в мрежата на малавийците. Първо нападателят на Севиля Фреди Кануте бе точен за 1:0 още в първата минута на двубоя, възползвайки се от груба грешка на стража на Малави Сануди. Само две минути по-късно пък, резултатът бе удвоен, след като халфът на Барселона Сейду Кейта с бомбен изстрел от над 30 метра остави Сануди безпомощен под рамките на вратата.
До края двата тима си размениха по едно попадение, като първо Муафулируа бе точен за 2:1, преди Багайоко да оформи крайното 3:1 пет минути преди края.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ