Маланда вдъхновил Волфсбург, твърди Де Бройне

снимка: 101greatgoals.com

Кевин де Бройне заяви, че тимът на Волфсбург е бил вдъхновен от Жуниор Маланда, след като "вълците" успяха да направят обрат срещу Борусия (Дортмунд) и да завършат успешния си сезон с трофей от турнира за Купата на Германия.

Жуниор Маланда загина в катастрова през януари и футболистите на Волфсбург отдадоха почит към него, като на екипите си бяха щамповали зелено сърце с №19 в него.

Голове от Луис Густаво, Кевин де Бройне и Бас Дост подсигуриха победата за вицешампионите, докато точен за "жълто-черните" бе Пиер Емерик Обамеянг.

4142196

"Изиграхме страхотен мач. Не започнахме добре срещата, но след 20-тата минута бяхме по-добрите. Играхме страхотно, а през втората част дори можехме да вкараме за 4:1, но и този резултат ни устройва.

Смятам, че Жуниор Маланда ни помогна във втората половина от сезона. Той винаги е в главата ми и ме мотивира за мачове като този", заяви Де Бройне.