Малага се класира, Милан ще трепери до края (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборите на Милан и Малага завършиха при равенство 1:1 в среща от група C на Шампионската лига. По този начин испанският тим прекъсна серията си от три поредни победи в турнира, допускайки и първи гол в мрежата си, но се превърна в първият отбор, класирал се за 1/8-финалите с актив от 10 точки.

Същевременно Милан остава на втора позиция с актив от 5 точки. Плътно зад "росонерите" обаче следват Андерлехт и Зенит, които имат съответно 4 и 3 пункта.

Елисеу откри за андалусците през първата част, завършвайки подаване на Иско. Милан обаче възстанови равенството седемнадесет минути преди края, когато Алешандре Пато отбеляза след центриране на Кевин Констант.

Наставникът на домакините Масимилиано Алегри остави остави Кевин-Принс Боатенг, Робиньо и Джампаоло Пацини на резервната скамейка, като в атака за "росонерите" започна Алешандре Пато, който бе подкрепян от Стефан Ел Шарави и Боян Къркич. Найджъл Де Йонг, Рикардо Монтоливо и Урби Емануелсон стартираха в средата на терена, докато Инасио Абате, Даниеле Бонера, Филип Мексес и Кевин Констант бяха разположени в отбрана.

Абате обаче напусна игра след само шест минути на терена, като националът бе заменен принудително от Де Счилио.

Треньорът на андалусците Мануел Пелегрини заложи на опитния Хавиер Савиола като острие в атака, докато Хоакин, Иско и Елисеу атакуваха от втора позиция. Камачо и Итура оформиха двойка в центъра на терена, а Роке Санта Крус остана на пейката.

До днешния двубой Малага нямаше нито един допуснат гол в своята врата, като андалуският тим щеше да се опита да продължи тази тенденция.

Още в началото на срещата Масимилиано Алегри бе изправен пред проблем, след като Инасио Абате получи травма и бе заменен принудително от младия Матия Де Счилио. Испанците стартираха по-добре срещата и се чувстваха по-комфортно на поизпразнения "Сан Сиро", докато Милан все още не успяваше да навлезе в срещата.

В 19' обаче вратарят на Малага Вили трябваше да се намесва, след като Боян Къркич бе близо до отбелязването на гол във втори пореден мач. Юношата на Барселона стреля хубаво от дистанция, но стражът на гостите отрази. В 26' отново Вили спаси гостите от попадение, след като аржентинският вратар се намеси след удар от статично положение на Емануелсон.

Събитията на "Сан Сиро" отиваха към равенство на почивката, но гостите от Малага решиха да променят статуквото.

В 40' най-големият талант на андалусците Иско проби чудесно отляво и подаде към Елисеу, който намери мрежата зад Кристиян Абиати - 0:1.

До почивката пред Милан се откри възможност за изравнително попадение, но в 44' Урби Емануелсон не намери очертанията на вратата.

Масимилиано Алегри и Мануел Пелегрини не извършиха промени на почивката, като играта на "Стадио Сан Сиро" бе подновена. В 50' отличен шанс за изравняване се откри пред Урби Емануелсон, който трябваше единствено да преодолее аржентинския вратар на Малага. Холандецът стреля с левия крак, но насочвайки топката право в тялото на Вили, който спаси своята врата.

"Росонерите" започнаха силно втората част, като отборът на Малага бе принуден да се защитава. Стефан Ел Шарави "потанцува" около наказателното поле на испанците и стреля, но Фараона не бе точен.

В 63' Масимилиано Алегри погледна към резервната си скамейка, търсейки начини да промени развоя на събитията. Стефан Ел Шарави бе посочен да напусне терена, като вместо него в игра се появи неубедителният през този сезон Кевин-Принс Боатенг. Две минути по-късно отново Урби Емануелсон бе човекът, който обстрелва Вили от пряк-свободен удар, но и този път южноамериканецът не допусна попадение в мрежата си.

В 74' тифозите на Милан най-сетне се усмихнаха, след като техните любимци намериха път към мрежата на гостите. Кевин Констант центрира брилянтно от левия фланг, а намиращият се на голова позиция Алешандре Пато отбеляза от близка дистанция, вкарвайки за 1:1. Това бе и първи гол във вратата на Малага в групите на Шампионската лига през сезона.

Попадението на Пато изостри апетита на "росонерите", които започнаха да търсят и пълен обрат в двубоя. В 76' отново Вили трябваше да се намесва решително. Кевин-Принс Боатенг се измъкна от Хесус Гамес и стреля, но аржентинецът отново отрази.

В 80' Макс Алегри извади и последния коз от своя ръкав, залагайки на възстановения от контузия Робиньо, който замени Урби Емануелсон. Ману Пелегрини също потърси освежаване на своя състав, гласувайки доверие на Роке Санта Крус и Жереми Тулалан. В последните десет минути се стигна до някои напрегнати ситуации пред двамата вратари, но решителен трети гол в срещата не последва.

Така Малага остава непобеден в турнира с актив от 10 точки и се класира напред, докато Милан продължава да бъде преследван от отборите на Андерлехт и Зенит, които също имат шансове за класиране на 1/8-финалите.

szólj hozzá: Milan vs Malaga 1:1 GOALS HIGHLIGHTS