Малага се доближи на точка от Барса

Малага разгроми гостуващия Бетис с 4:0 в мач от шестия кръг на испанското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Мануел Пелегрини се изкачиха на второ място в класирането с 14 точки.

Лидерът Барселона, който има пълен актив от 15 точки, гостува по-късно тази вечер на Севиля.

Двубоят до голяма степен беше решен още в десетата минута, когато вратарят Касто Барига повали в наказателното поле Елизеу и главният рефер Хавиер Естрада отсъди дузпа и изгони стража на гостите с директен червен картон. Хоакин Родригес откри от бялата точка, а до края с числен превес Малага тотално доминираше.

Хавиер Савиола удвои в 28-ата минута след асистенция на Франсиско Портийо, а след почивката домакините направиха победата си още по-убедителна.

В 73-ата минута Начо Монреал проби от ляво и центрира в наказателното поле, топката се отклони от защитника на гостите Антонио Амая и за трети път влезе в мрежата на Бетис.

Две минути по-късно Иско Аларкон оформи крайното 4:0 след подаване на резервата Роке Санта Крус.

Въпреки поражението, Бетис остана шести в подреждането с 9 точки.