Малага разнищи Валенсия и се върна на победния път (ВИДЕО)

Тимът на Малага се върна на пътя на победата в Примера Дивисион, разгромявайки с 4:0 гостуващия Валенсия на своя "Ла Росаледа" в среща от 13-ия кръг.

До днес андалусците нямаха победа във вече четири поредни срещи, като за последно Малага спечели с 2:1 домакинството си на Реал Валядолид. Днес обаче възпитаниците на Мануел Пелегрини се реваншираха пред феновете си, изнасяйки истинско шоу срещу гостуващия състав на Валенсия.

Още в 8' Портильо откри за домакините, като при този резултат завърши и първата част на сблъсъка.

След почивката Малага довърши своя съперник, а Хавиер Савиола в 75', Роке Санта Крус в 81' и Иско в 90' направиха успеха на андалусците още по-изразителен.

Валенсия пък записа пето поражение до момента, като "прилепите" на Маурисио Пелегрино продължават да се представят непостоянно във вътрешния шампионат. "Лос че" заемат едва 9-а позиция във временното класиране, но изоставайки на само 4 точки от Топ 4.

Гостите доиграха мача и с десет души, след като Адел Рами получи втори жълт картон в заключителните минути.

Там пък с днешния си успех се намърда Малага, като андалусците вече имат актив от 22 пункта, изпреварвайки отборите на Леванте и Райо Вайекано. Те обаче са и с мач по-малко.