Малага прекъсна негативния си ход в Примера с успех над Еспаньол

Малага победи гостуващия Еспаньол с 2:1 в среща от 11-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така възпитаниците на Мануел Пелегрини прекъснаха серия от три поредни загуби и се изкачиха на шесто място в Примера дивисион с 16 точки. Лидер е Реал Мадрид с 25 точки, пред шампиона Барселона с 24 и Леванте с 23.

Венецуелският нападател Хосе Рондон откри за домакините на "Ла Расаледа" след добра работа на Игнасио Монреал. В края на полувремето обаче Алваро Васкес изравни след подаване на Владимир Вайс.

След почивката и двата тима имаха своите шансове, но в 72-ата минута домакините получиха спорна дузпа за игра с ръка на Ромарик Ндри в наказателното поле. Резервата Антонио Апоньо стреля точно от бялата точка и донесе успеха на Малага, съобщи БТА.

Това спря серията от три поредни победа на Еспаньол, който е седми в класирането с 15 точки.