Малага избухна и се завърна в Топ 4

Отборът на Малага се изкачи поне временно на четвърто място в Примера Дивисион, след като днес отборът на Мануел Пелегрини спечели с 4:0 домакинството си на Гранада.

Двубоят бе от програмата на 15-ия кръг, а "синьо-белите" бяха безкомпромисни със своя опонент. Така Малага събра актив от 25 точки и поне временно изпревари Бетис, който утре приема Барселона в Севиля.

Гранада пък остава в зоната на изпадащите на испанския елит с актив от 12 точки.

Още на почивката домакините имаха аванс от две попадения на сметката си, като резултатът на "Ла Росаледа" бе открит от Хоакин Санчес. Бившият испански национал бе точен в 27'.

Само шест минути по-късно Малага удвои аванса си, като този път точен бе Хавиер Савиола. Заека да се разписа след асистенция на Портильо.

И след почивката домакините продължиха да доминират, което доведе и до две нови попадения във вратата на Гранада. Игнасио Камачо покачи на 3:0 в 75', а Роке Санта Крус оформи крайното 4:0 десет минути по-късно.