Македонският шампион надви беззъб Берое в Турция

снимка: beroe.bg

Берое загуби и втората си контролна среща в Турция, след като преклони глава пред македонския шампион Вардар (Скопие) с 0:1. Старозагорци паднаха от полския Заглембе (Любин) с 1:2 преди няколко дни, а сега отново не успяха да зарадват своите фенове. Единственото попадение в мача бе дело на Якуб Бериша в 60-ата минута.

Още в самото начало Берое получи добра възможност да открие резултата. Сержиу Негруц бе изведен зад защитата на съперника от Борислав Цонев, преодоля противниковия вратар, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата.

В 17-ата минута тимът от Скопие отговори с първата си опасна ситуация. Маркович остана очи в очи с Георги Аргилашки, но не успя да прехвърли стража на заралии.

В 39-ата минута Блажевски щеше да порази вратата на Берое от пряк свободен удар. За щастие на Аргилашки, топката премина на сантиметри встрани от лявата греда. В самия край на първата част Маркович опита да изненада отдалеч стража на старозагорци, но ударът му мина високо над вратата.

В 60-ата минута Берое изостана в резултата. След добра атака отдясно топката бе центрирана в наказателното поле, където Якуб Бериша я засече и я прати във вратата на резервата Душан Перниш. В оставащия половин час старозагорци не създадоха опасно положение и така приключиха втората си контрола на турска земя със загуба.