Макар и без Златан, ПСЖ взе дербито с Марсилия (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Пари Сен Жермен се класира за 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на Лигата на Франция, след като парижани спечелиха с 2:0 голямото дерби с Олимпик Марсилия.

Така марсилци загубиха шансове за спечелят трофея за четвърти пореден път, а ПСЖ съумя да надделее въпреки факта, че за домакините не игра тяхната голяма звезда Златан Ибрахимович.

ПСЖ отбеляза по един гол във всяко едно от двете полувремена, като първи в 29' се разписа Тиаго Силва. Род Фани задържа Гийом Оаро в наказателното поле и бе изгонен, а застаналият зад топката Силва бе точен - 1:0.

След почивката нищо на "Парк де Пренс" не се промени, а домакините затвърдиха успеха си. В 51' Жереми Менес матира Стив Манданда със силен изстрел, а вече с десет души на терена, гостите нямаха шансове за обрат.