Макаби подчини ЦСКА и достигна финала в Евролигата

снимка: euroleague.net

Израелският гранд Макаби Тел Авив победи ЦСКА Москва (Русия) с 68:67 (16:19, 14:19, 15:17, 23:12) точки и се класира за финала на най-престижния баскетболен турнир в Европа - Евролигата.

Финалната четворка на надпреварата се провежда в италианския град Милано. Победният кош за Макаби вкара Тайръс Райс пет секунди преди края. Така Макаби отново е на финал след 2011-а година и ще търси първа титла от 2005-а.

Руският тим водеше почти през целия двубой, а на почивката имаше аванс от 38:30. Преди финалната четвърт предимството за ЦСКА Москва беше 10 точки - 55:45, но съперниците им изиграха силна последна част, която спечелиха с 23:12.

Макаби стигнаха до успеха след грешка на Виктор Хряпа осем секунди преди сирената, който загуби топката при 67:66 за ЦСКА. Тайърс Райс я взе и отбеляза победния кош.

За израелците Дейвид Блу записа 15 точки, а Тайръс Райс добави 13 точки. За ЦСКА Москва най-резултатни бяха Александър Каун с 14 точки и Милош Теодосич с 12 точки. В другия полуфинал по-късно тази вечер играят испанските Барселона и Реал Мадрид. ЦСКА Москва е двукратен победител в Евролигата през 2006 и 2008 година.