Магията на Коутиньо блесна на "Олд Трафорд" и изхвърли Ман Юнайтед от Лига Европа (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул стигна до 1:1 на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед в срещата реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 3:1 се класира за следващата фаза. Момчетата на Юрген Клоп отново изнесоха силен мач и въпреки че изоставаха в резултата след точно изпълнена дузпа от Антони Марсиал в 30', 15' по-късно Филипе Коутиньо матира защитата на домакините и изравни.

За статистиката, това се превърна в първата среща между двата най-титолувани отбори в Англия на европейската сцена, а мърсисайдци могат вече да се похвалят, че са единственият тим от Острова, който отстранява "червените дяволи" в Европа.

Първите 15 минути на срещата наподобяваха на миналата среща - атаки към двете врати на висока скорост, като гостите бяха по-дейни в началото. Те организираха няколко атаки, при които последва центриране от днешния ляв бек Джеймс Милнър, но защитата на домакините се оказа подготвена и Дейли Блинд и Крис Смолинг нямаха проблем да изчистят топката.

Първата по-добра атака в срещата, бе дело на Манчестър Юнайтед. Джеси Лингард получи прекрасно центиране пред малкото наказателно поле и стреля с глава, но Симон Миньоле изчисти в корнер. При последвалото подаване, защитата на Ливърпул не се справи добре и Хуан Мата успя да отправи удар, който обаче премина встрани от целта.

След 28' игра и играчите на Юрген Клоп показаха зъби, след като организираха контра атака, в която участие взеха Даниел Стъридж и Роберто Фирмино, като бразилецът стреля от дъгата на наказателното поле по земя, но Давид де Хеа се бе заложил прекрасно и успя да отбие удара, а след това и да улови топката преди Филипе Коутиньо да стигне до нея.

Само две минути по-късно се стигна до нова атака на Юнайтед. Антони Марсиал проби от ляво и бе спънат в наказателното поле от Натаниъл Клайн. Очаквано последва отсъждане за дузпа и потърпевшия застана зад топката като прати Миньоле в грешния ъгъл и започна обрата за своя тим - 1:0.

След нови 120 секунди се стигна до поредната опасност, този път пред вратата на домакинтие. Даниел Стърдидж бе спънат в ляво от наказателното поле от Дейли Блинд, за което холандецът получи жълт картон. Именно английския нападател застана зад топката и с фалцов удар стреля в далечния ъгъл, като Де Хеа този път нямаше какво да направи, но пък за негов късмет гредата спря топката, която щеше да влети скоростно зад испанеца.

Двата отбора не спираха да предлагат интересни положения пред двете врати. Пет минути преди почивката Джордан Хендерсън направи двойно подаване със Стъридж, след което последва удар на капитана на Ливърпул, който за негово нещастие обаче профуча на сантиметри над напречната греда.

Точно след 45' игра натискът на гостите даде резултат. Коутиньо получи прекрасен пас малко след централната линия, напредна в наказателното поле, измъкна се от Гиермо Варела, след което с прекрасен прехвърлящ удар от малък ъгъл изравни резултата.

Втората част започна на познатото ниво - на скорост, като атаките пред двете врати не спираха. За сега обаче защитата и на двата тима бе достатъчно подготвена, за да не допусне попадение.

До 80' нищо на "Олд Трафорд" не показваше, че момчетата на Луис ван Гаал се стремят към нови две попадения, които да им осигурят класиране за следващата фаза. За сметка на това гостите бяха по-дейни и често организираха опасности пред Де Хеа, но без да стигнат до попадение, а причината за това за пореден път беше стражът на Юнайтед.

Преди мача

Отборът на Манчестър Юнайтед приема Ливърпул в срещата реванш от 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Играчите на Луис ван Гаал ще имат трудната задача да върнат двете попадения, които получиха преди седмица.

За момчетата на Юрген Клоп това е последна възможност за трофей през годината, след като шансовете за титлата се изпариха. Те загубиха финала за Купата на Лигата, а за ФА Къп отпаднаха безславно.

Луис ван Гаал ще заложи в тази среща на Давид де Хеа, Маркос Рохо, Дейли Блинд, Крис Смолинг, Гиермо Варела, Майкъл Карик, Маруан Фелайни, Антони Марсиал, Хуан Мата, Джеси Лингард и Маркос Рашфорд.

Колегата му Клоп е избрал Симон Миньоле, Джеймс Милнър, Деян Ловрен, Мамаду Сако, Натаниъл Клайн, Джордан Хендерсън, Емре Джан, Филипе Коутиньо, Роберто Фирмино, Даниел Стъридж и Адам Лалана.