Maгическата асистенция на Хуан Мата (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна първата си победа в Шампионска лига, след като осъществи обрат от 0:1 до 2:1 срещу Волфсбург на „Олд Трафорд“. В основата на двете попадения на „червените дяволи“ бе Хуан Мата, който изработи и вкара дузпа за изравнителния гол в края на първото полувреме, а малко след почивката направи изумителна асистенция за голмайстора Крис Смолинг.

Мата бе около дъгата на наказателното поле в 53-ата минута, когато лошо изчистена топка попадна в обсега му, като, въпреки че бе с гръб към вратата, успя с великолепно докосване с пета да изведе зад защитата съотборника си.

Смолинг протегна крак и засече кълбото в мрежата за 2:1. Медиите в Англия разделиха анализите си на мача на две части – в едната коментират победата на Юнайтед, които в последните минути трябваше да треперят при натиска на Волфсбург, и в другата за невероятния принос на Хуан Мата на фона на безличния Уейн Рууни.