
Популярната германска биатлонистка Магдалена Нойнер, която спечели Световната купа миналия сезон, се изказа много остро срещу употребата на допинг най-вече от страна на колоездачите. В последната година гръмнаха няколко големи скандала в този спорт, като най-яркият бе уличаването на третия в Тур дьо Франс Бернард Кол и германеца Щефан Шумахер.
"Заради хора като тях животът на всички стана тежък. Миналия сезон бях проверена четири пъти за три дни. Колкото и да си говорим, честните спортисти сме абсолютно безпомощни в такава ситуация. Можем постоянно да говорим, че сме "чисти", но съмнението си остава, тъй като и уличените колоездачи гоговореха същото, преди да ги хванат", казва Нойнер, която е сред активистките в борбата със забранени стимуланти в Германия. Местната федерация по зимни спортове пък дава годишно по 250 000 евро на антидопинговата агенция.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ