Магат с обръщение към феновете на Шалке чрез социална мрежа

галерия:

снимка: schalke04.de

Треньорът на Шалке 04 Феликс Магат предприе нестандартен метод в опита си да комуникира с феновете на клуба. Специалистът помоли запалянковците за подкрепа в двуминунтен клип, публикуван на официалната му страница в софицалната мрежа facebook.

 

Магат изведе тима до второ място миналата година в дебютния си сезон начело на "миньорите", но започна годината много лошо през настоящата кампания. Тимът бе в зоната на изпадащите, но с усилията на всички в отбора, Шалке успя да се изкачи леко в таблицата и вече се намира на 11-о място, на 25 точки зад лидера Борусия (Дортмунд).

 

Заради слабото представяне, а и заради няколко лоши трансфера през зимния прозорец, мнозина фенове свалиха доверието си от Магат. "Тази подкрепа е необходима на мен самия, а и на целия отбор", казва Магат в своето видео.

 

"Присъдиних се към социалната мрежа заради феновете и техните емоции. Искам да се сближа с тях, за да помогнат и те в начинанието да донесем титлата в Бундеслигата в Гелзенкирхен", каза още Магат.


Шалке е един от отборите с най-голяма подкрепа в Германия. "Миньорите" обаче нямат титла на страната от 1958-а година, а през зимата в опит да нарушат това статукво привлякоха неубедителни имена като 32-годишния иранец Али Карими и гръцкият ветеран Ангелос Харистеас.

 

"Ще ни бъде трудно срещу отбори, които имат повече средства от нас. Точно заради това знаем, че можем да постигнем успех само ако всички работим заедно", каза още Магат.