Маестрото наказа агресивен сърбин пред 15 000 в Лондон

Роджър Федерер победи Душан Лайович с 7:6(0), 6:3, 6:2 за малко над 90 минути игра на централния корт. Маестрото започна колебливо двубоя, но после показа на сърбина как се играе на "Уимбълдън" пред 15 000 зрители.

В първия сет двамата си размениха по 1 пробив и се стигна до тайбрек. Роджър показа, че знае как се играе в трудните моменти на решителния гейм и спечели на 0.

Във втория сет Маестрото вкара мача под свой контрол. Той имаше шанс да затвори сета на 0, но сърбинът все пак взе цели 3 гейма.

Третият сет започна още по-добре за Федерер и той бързо поведе с 2:0. Можеше да направи резултата и 4:0, но Лайович успя да се измъкне и да се отсрами, тъй като дори сетът вървеше към "геврек".

В следващия кръг Федерер ще играе срещу Миша Зверев. Двамата са играли 4 пъти до този момент, а Маестрото не оставя никакви шансове на германеца. Само за тази година швейцарецът постигна две победи над големия брат Зверев.