Мачът между България и Кипър ще започне с минута мълчание

Утрешната среща между отборите на България и Кипър на ст. "Васил Левски" ще започне с минута мълчание, стана ясно днес. Лично от централата на ФИФА са помолили всички национални федерации да уважават жертвите на вчерашния инцидент в Кот'д Ивоар, когато една от стените на стадиона в Абиджан се срути, коеото причини смъртта на 19 души, а над 100 бяха ранени.

 

Официалното изявление на ФИФА: "ФИФА помоли всички свои федерации-членове да започнат своите световни квалификации на 31 март и 1 април с минута мълчание преди началния сигнал. Това ще бъде знак за уважение към африканското футболно семейство и в памет на жертвите, които загубиха своя живот на стадиона в Абиджан, Кот Д'Ивоар на 29 март 2009 година."