Мач в Италия завърши 19:5

Мач от италианската пета дивизия завърши при резултат 19:5, като победителите от Кавезе играха в срещата с Ликата без треньори, а всичко около този двубой веднага привлече вниманието на обществеността.

Ликата излезе на терена само с девет играчи, всички от юношеските формации, като причината е спор между футболистите от първия отбор и ръководството.

Треньорът на мъжкия състав също е липсвал за този мач и за момента няма информация какво се случва с него. Часове преди този мач старши треньорът на Кавезе и хората от щаба му са подали оставка заради натиск от феновете, а спорът е възникнал заради определянето на състава.

В свое официално изявление във Фейсбук клуба съобщава, че Франческо Киети и помощниците му са напуснали клуба в отговор на искането на някои запалянковци да постави в стартовия състав двама играчи.

"Треньорският щаб напусна часове преди мача, за да предотврати евентуални проблеми, се казва още в съобщението. Един от хората, който е поставен да играе с натиск от феновете, е нападателят Клаудио да Роса и той вкара 9 от 19-те гола в мача.

С тези 9 попадения той увеличи личната си сметка през сезона на 30 гола. Въпросният мач е бил от Серия D, поток I- една от петте регионални лиги, обхващаща южната част на остров Сицилия.

Все още не е ясно дали Футболната федерация на Италия ще вземе някакво отношение по този случай, но е факт, че ниските нива на Апенините стават арена на всякакви страсти.

Така например през февруари играчите на аматьорския Багерия си вкараха осем автогола в мач за Купата на остров Сицилия и загубиха с 3:14 от Боргата Теренове. Среща от Серия С 1 между Ночерина и Салернитана през ноември не завърши, след като треньорът на Ночерина направи разрешените му от правилника три смени още до 2-ата минута на мача.

В следващите 20 минути петима негови играчи получиха контузии и съдията нямаше друг изход, освен да прекрати мача.

В последствие се оказа, че по този начин футболистите на Ночерина са изразили протест срещу постоянните заплахи на феновете си. Федерацията пък извади отбора от първенството, обобщава БТА.