
Повече от 51 300 зрители присъстваха на стадиона "Луш" в Лисабон на Мач срещу бедността, приходите от който ще бъдат за помощ на пострадалите от земетресението в Хаити. В този мач взеха участие футболни звезди като Зинедин Зидан и Кака.
Мачът срещу бедността е част от програмата за развитие на Обединените нации и съществува като инициатива от 2003г. В него се срещат сборен отбор на звезди на "Бенфика" и отбор "Роналдо, Зидан и приятели", в който влизат Фабиен Бартез, Луиш Фиго, Паулета и др.
"Най-важното е да се съберат възможно най-много пари за помощ на Хаити", каза Зидан преди срещата, която започна с минута мълчание в памет на жертвите на земетресението на 12 януари.
"Знам, че по света има много проблеми, но в Хаити ситуацията е най-тежка", заяви от своя страна бразилецът Кака. Халфът на Реал Мадрид замести своя сънародник Роналдо, който бе задържан от своя клуб "Коринтианс". Роналдо е посланик на добра воля на Програмата на ООН за развитие (PNUD).






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ