Мацари призна: Не бяхме на себе си

Треньорът на Интер Валтер Мацари призна, че неговият отбор се представи далеч по-слабо от очакваното в градското дерби с Милан, загубено с 0:1 с гола на Найджъл де Йонг в средата на второто полувреме.

Интер бе толкова беззъб в атака, че не отправи нито един удар в очертанията на вратата на Кристиан Абиати, а единственият сериозен шанс за изравняване дойде в продълженията на мача, когато Диего Милито стреля с глава неточно от десетина метра.

Всички видяха, че не играхме добре тази вечер. През първото полувреме се справихме по-добре, но действахме толкова напрегнато, че всичкото това напрежение преди срещата ни се отрази негативно.

За съжаление сезонът продължава с възходи и падения, но трябва да се отърсим от тази загуба и да се съсредоточим върху следващия двубой с Лацио. Все още всичко е в нашите ръце, трябва да се представим по-добре в оставащите двубои.

Не дадохме на Милан кой знае какви шансове, но през второто полувреме те бяха много по-агресивни и печелиха първите топки. Ние пък нямахме острота в предни позиции и трябваше да сме много по-съсредоточени при статичните положения.

Просто Милан използва адреналина в нещо конструктивно на терена и постигна успех, докато ние бяхме пренавити и си пролича. Поемам отговорността, надявам се в оставащите два мача да компенсираме за тази загуба“, каза Мацари.