Любо Пенев дебютира с победа начело на Ботев

снимка: botevplovdiv.bg

Любослав Пенев дебютира с победа начело на Ботев (Пловдив). Днес "канарчетата" изиграха първата си проверка от лагера в Австрия срещу местния Санкт Пьолтен и надделяха с 4:2.

Младият Цветелин Чунчуков се отчете с два гола, един добави Иван Цветков, а автогол си отбележи Михаил Хубер.

Въпреки че постигна успех, Ботев първи допусна гол. Домакините поведоха в резултата след гол на нападателя Бернхард Фуцик в 8-а минута.

Само 11 минути по-късно резултатът бе изравнен от Иван Цветков, който направи добавка след удар на Ромарио Кортзорг. При 1:1 двата тима се оттеглиха на почивка

През второто полувреме Ботев доминираше и логично стигна до изразителна победа. В 49-а минута младият нападател Цветелин Чунчуков довкара топката, след като удар на Анисе бе избит от вратаря на австрийците.

В 58-а минута 19-годишният Чунчуков отново записа името си сред голмайсторите с глава след пас на Куртеан.

Четвъртото попадение за Ботев падна след автогол на защитника Михаел Хубер, който засече топката в собствената си врата след центриране на Вандер Виейра.

етири минути преди края австрийците вкараха втори гол след точно попадение на Яник Шибани, което оформи крайното 4:2 за Ботев.

Следващият мач на пловдивчани на лагера в Австрия е срещу Адмира Вакер във вторник, 17 юни.

Ботев (Пловдив) - Санкт Пьолтен - 4:2

голмайстори: 0:1 Бернхард Фуцик 8, 1:1 Иван Цветков 19, 2:1 Цветелин Чунчуков 49, 3:1 Цветелин Чунчуков 58, 4:1 Михаел Хубер 63-автогол, 4:2 Яник Шибани 86.

стартов състав на Ботев:Адам Стаховяк, Йордан Христов, Серджин Лукин, Радослав Терзиев, Веселин Минев, Томаш Иршак,  Мариян Огнянов, Серкан Юсеин, Луис Педро, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков

през второто полувреме в игра влязоха:Андонов, Филипов, Айтов, Сърмов, Васев, Анисе, Вандер, Куртеан, Чунчуков, Марин, Бенга, Ф.Димитров.