Любимец отново надигра Локомотив Пд в контрола

Лидерът в Източната "Б" група Любимец победи елитния Локомотив Пловдив с 3:1 и спечели четиристранния турнир по футбол в Сандански.

Още в първите минути на срещата футболистите на Любимец заиграха с по-голям хъс пред вратата на противника и това даде своя плод. В 11-та минута Костадин Мичев от фаул центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив и високият Величко Величков с глава простреля Андрей Павлов за 0:1.

В 21-ва минута при поредна атака на отбора на Любимец последва центриране от ляво в наказателното поле на Локомотив и отново Величков скочи над всички и с глава отбеляза втория си гол в срещата. Четири минути по-късно от фаул Здравко Лазаров-Електричката прати топката над изградената стена от отбора на Любимец, но стражът им Стефан Стойчев не допусна изненада.

В 32-ра минута Ирфан Юсеинов бе повален в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на Любимец, която Емил Петков превърна в трети гол за отбора си, изпращайки кълбото майсторски в горния ляв ъгъл на Андрей Павлов.

До края на първото полувреме футболистите на Локомотив се опитаха да променят резултата в своя полза, но новопривлечения Шай Ревиво с неточните си пасове провали атаките на колегите си.

След почивката футболистите на Локомотив Пловдив тръгнаха да превземат вратата на отбора на Любимец, опитвайки се да променят резултата на терена.

В 57-ма мин Георги Стоянов от Любимец изскочи сам срещу вратаря на Локомотив, но спечели само корнер. Пет минути по-късно Марио Близнаков преодоля Йордан Тодоров и отлично изведе в наказателното поле съотборнка си Николай Павлов, който изпрати топката на сантиетри отляво на противниковата врата.

В 68-ма мин Любомир Цеков след центриране от корнер не успя от 3-4 метра с глава да простреля стража ан Любимец.

Единствения гол за Локомотив бе отбелязан от Илиян Йорданов в 83-та минута след самостоятелен рейд, като от движение насочи топката в долния ляв ъгъл на резервния вратар Петър Дебърлиев за 1:3. До края на мача непростим пропуск за отбора на Локомотив направи Христо Спасов.

В самия край на срещата главният съдия Иво Стоянов показа червен картон на Ангел Йошев за груба проява. Като цяло в този мач международния арбитър Иво Стоянов показа общо 9 жълти и един червен картон.

Много добри прояви имаха за отбора победител Марио Близнаков, Емил Петков и Величко Величков. Локомотив игра без вратаря Иван Караджов и полевите играчи Юнес Бенжелюн, Танко Дяков, Христо Златински, Драги Коцев, Дани Георгиев, Даксон Да Силва и Карвальо , които получиха почивка.