"Лъвовете" загубиха и втората контрола в Белград

Мъжкият национален отбор на България по волейбол загуби с 2:3 гейма (35:33, 17:25, 20:25, 25:18, 10:15) от Сърбия във втората контролна среща между двата отбора в Белград снощи.

Възпитаниците на Камило Плачи в петък вечерта претърпяха поражение с 1:3 (22:25, 25:17, 23:25, 30:32) в първата проверка.

Плачи не можеше да разчита на двама от селекционираните в състава състезатели заради травми. Тодор Скримов пропусна мача заради проблем с коляното, а Светослав Гоцев не игра заради болки в бедрото.

Българите започнаха добре срещата и контролираха първия гейм. Домакините все пак стигнаха до изравняване при 21:21 и последва дълга серия от размяна на точки, в която все пак "трикольорите" показаха по-здрави нерви и спечелиха с 35:33.

Сърбите обърнаха резултата с два много силни гейма, а възпитаниците на Плачи изравниха на 2:2 след добра игра в четвъртата част. Така се стигна до тайбрек, в който след 6:6 домакините взеха две поредни точки и до края не допуснаха обрат.

Най-резултатен за българите беше резервата Данаил Милушев с 21 точки, а 12 точки добави друга резерва Тодор Вълчев.

За сърбите 19 точки реализира Марко Ивович, а с 18 завърши Душан Петкович.

Състав на България:Самунев 10, Соколов 5, В. Братоев 6, Йосифов 7, Г. Братоев 2, Градинаров 8, Божилов - либеро (Апостолов 2, Милушев 21, Вълчев 12, Пенчев 4, Станев 2)