"Лъвовете" срещат Германия на четвъртфиналите

снимка: fivb.org

България ще играе срещу Германия в четвъртфиналите на олимпийския турнир по волейбол за мъже, след като Бундестимът загуби с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) гейма от Бразилия в последния си мач от група "Б" и остана на четвъртото място.

Бразилците пък ще играят срещу третия от групата на България - Аржентина, след като успяха да изместят Русия от второто място с един спечелен гейм повече.

Възпитаниците на Бернардо Резенде не оставиха никакви шансове на германците, които дори веднъж не се доближиха до победа в гейм.

Въпреки че водеха в индивидуалните статистики с 14-те точки, двата аса и двете блокади на Бьорн Андре, германците загубиха катастрофално и ще срещнат България.

В сряда (8 август) нашият четвъртфинал с Германия е последен в програмата за деня и е с начален час 23:30 българско време. Автобусът на българския тим ще потегли за залата два часа и половина по-рано.

Мачове от последния пети кръг в група "Б" на олимпийския турнир по волейбол за мъже:

Бразилия - Германия 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)
САЩ - Тунис 3:0 (25:15, 25:19, 25:19)

Русия - Сърбия 3:0 (25:15, 25:20, 25:17)