"Лъвовете": Ограбиха ни, отнеха ни мечтата, не ни се говори

Националите на България с право се почувстваха ограбени от мечтата си да играят на Световно първенство, след като записаха поражение с 1:2 в гостуването на Армения, а двама „лъва" бяха изгонени от съдията Феликс Брих.

Заради директния червен картон на Николай Бодуров в самия край на първото полувреме бяхме лишени от възможността да атакуваме с повече мощ след почивката. Точно когато изравнихме пък, реферът показа втори жълт картон на Светослав Дяков.

Халфът на Лудогорец заслужаваше официалното предупреждение, но първото му малко по-рано бе пресилено. Така до края на 90-те минути реално нямаше как „лъвовете" да гонят пълен обрат, останали само с осем полеви футболисти.

„Не искам да говоря много за този мач, който мина. Надявам се да напълним стадиона за мача с Чехия и ще направим всичко възможно, за да победим. Фаулът срещу мене преди изгонването на Николай Бодуров не беше ли червен картон!?

Но явно така е наредено, и да беше станало 2:2, пак щеше да ни изгони човек и да загубим.", заяви накратко огорченият Георги Миланов, който беше спънат за прекия свободен удар, от който Ивелин Попов ювелирно изравни.

„Чувстваме се ограбени", бе лаконичният коментар на нападателя Венцислав Христов, който се появи на терена като последна смяна на Любослав Пенев.

„Разочарован съм, много емоции имаше преди мача. Но каквото и да кажа, ще бъде малко. Във всеки случай загубихме доста нелепо и незаслужено. Доста сме изнервени всички в съблекалнята и по-добре е да използваме по-малко думи", каза Иван Иванов.

„Отнеха ни мечтата, заслужавахме повече, не искам аз да коментирам картона", каза изгоненият през второто полувреме Дяков. „Явно някой се уплаши, защото бях сигурен, че ще вкараме. Отнеха ни нещо, което заслужавахме", заяви още халфа на Лудогорец.