"Лъвовете" натупаха Канада в Словения

снимка: fivb.org

Националният отбор на България записа първа победа на турнира в Словения.

"Лъвовете" разбиха с 3:0 (25:19, 25:27, 25:20) Канада и запазиха теоретични шансове за първото място.

Утре от 21 часа българско време играем с тима на Дания, който днес падна с 1:3 от домакините.

Наставникът Камило Плачи направи само една промяна в стартовия състав, като вместо Николай Николов титуляр започна Теодор Тодоров. Нашите заиграха много добре от самото начало, а Соколов бе почти безгрешен в нападение.

В първата част демонстрирахме доста висок процент на контра атака, което се оказа решаващо за повеждането в резултата. В края на гейма в игра се появи топреализаторът на Канада Гавин Шмид и остана на полето за втория.

Следващата част започна равностойно, но след второто техническо прекъсване канадците направиха дръпнаха с 3 точки. Плачи смени Тодоров с Николов, който се включи много добре и направи серия от няколко технично изпълнени сервиса.

Съперникът обаче стигна до два сетбола при 22:24, но нашите успяха да изравнят. След нова гонитба в резултата успяхме да поведем, а при 29:28 Алексиев хвана на блок Шмид и затворихме гейма. Соколов приключи първите две части с актив от 76% в нападение и общо 17 т.

Въпреки доброто начало, българският изпита сериозни затруднения в началото на третаа част, в която Канада набързо поведе с 4:0. Това обаче не стресна състезателите ни и те постепенно изравниха, а след второто прекъсване успяха и да поведат.

При 18:15 се получи лек срив в играта ни и безгрешният до момента Соколов бе хванат два пъти поред на блок. Последва прекъсване за Плачи, след което успяхме да спрем устрема на "Кленовите листа". Соколов отново бе най-резултатен с 20 точки (59% в атака), а Тодор Скримов и Виктор Йосифов направиха по 10.