"Лъвиците" записаха осмата си победа в Европейската лига по волейбол

снимка: cev.lu

Женският национален отбор по волейбол на България победи Унагария с 3:1 гейма (25:17, 23:25, 25:23, 25:18) в домакински мач от група B на Европейската лига, игран в "Арена Самоков".

Момичетата на Драгутин Балтич превъзхождаха съперничките си във всички показатели на играта, но моментните им непостоянства позволиха на унгарките да вземат гейм в мача, който за щастие не се оказа решителен за чистия успех на "лъвиците".

Българките стартираха срещата отлично и натрупаха аванс от цели 6 точки на първото техническо прекъсване. Разликата в резултата се запази и дори увеличи с напредването на гейма и нашите момичета затвориха частта безпроблемно на 17 точки.

Концентрацията на българките рязко спадна във втората част на двубоя, което позволи на унгарките да излязат напред в резултата. Нашите момичета все пак имаха шанс да обърнат развитието на гейма в своя полза при равенството 20:20, но непредизвикани грешки в атака доведоха до загубата на частта с 23:25.

"Лъвиците" успяха да се откъснат напред в резултата след втората техническа пауза на третия гейм с няколко страхотни отигравания на най-дейните в отбора - Страши Филипова, Ева Янева и Христина Русева и не допуснаха нов обрат, въпреки поредните си колебания в заключителните точки на частта.

Победата бе оформена с категоричен гейм на 18 точки, в който българките доминираха в атака и на блок, загатвайки за големите си възможности, които не успяха да демонстрират срещу съперничките си от Унгария днес.

Най-резултатна за българския отбор беше Страшимира Филипова с 20 точки, следвана от Ева Янева с 16. За Унгария Дора Хорварт завърши със 17 точки.

Новите три точки оставят българките на върха във временното класиране на надпреварата с актив от 23 точки - 5 повече от основния конкурент Чехия, който излиза срещу Израел по-късно днес.