"Лъвиците" взеха и втория си двубой на Световното Гран При

България победи Кения с 3:1 (21:25, 25:8, 25:20, 25:11)  гейма в среща от втория кръг на група "S" на Световното Гран При по волейбол, трета дивизия в Хърватия.

Българският тим е начело в групата с 6 точки актив след  втория си успех, а от 21.15 часа играят Австралия и домакините  от Хърватия.

Възпитаничките на селекционера Владимир Кузюткин загубиха  първия гейм, но доминираха в следващите три и стигнаха до  успеха.

Във втората част българките поведоха с 14:0 след 15 поредни  сервиса на Ева Янева, която изкара последния в аут.

Националките спечелиха гейма с 25:8 точки. Те нямаха никакви проблеми в  третата и в четвърта част. Срещата продължи 1:26 час.

За България най-резултатна беше Добриана Рабаджиева с 18  точки, резерва Елица Василева добави 14 точки, а Ева Янева  записа 13 точки.

За Кения с 17 точки се отличи Мърси Моим. Утре е последният мач на България от турнира в град Пореч  срещу домакина Хърватия от 21.15 часа.