"Лъвиците" стартираха квалификациите със загуба

снимка: basketball.bg

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби първия си мач от група "F" на квалификациите за Евро 2015.

Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха като домакин на Хърватия с 65:69 точки. Българките започнаха по-добре мача и спечелиха първата част.

Във вторите 30 минути се игра равностойно до 30:30, но на почивката хърватките поведоха с 40:37. Серия от 4 поредни точки изведе Хърватия напред в началото на второто полувреме, но след 9:0 българките изравниха 44:44 и поведоха - 46:44. Последваха равностойни минути, но след 9 безответни точки за Хърватия в края на третата част резултатът стана 59:52.

В началото на последната част разликата беше намалена до 4 точки, но Хърватия отново направи добра серия и поведе с 69:60 точки, запазвайки преднина до края.

За България 21 точки вкара Радостина Димитрова, а с 13 се отчете Даниела Петева. Йелена Ивезич реализира 17 точки за Хърватия. В следващия си мач на 15-и юни България гостува на Израел.

"Те имат предимство в подкошието, което реши мача. Сега трябва да възстановим, ясно е че имаме проблем в подкошието и трябва да решим това", каза след двубоя селекционерът Георги Божков.