"Лъвиците" на финал на Гран При

снимка: fivb.org

Женският национален отбор на България се класира за финала на финалния турнир в Световното Гран При по волейбол за жени, трета дивизия, което се провежда в град Самоков.

Пред около хиляда зрители възпитаничките на Владимир Кузюткин победиха на полуфинала Казахстан с 3:1 (25:16, 25:23, 21:25, 25:14) гейма.

На финала утре от 19 часа България ще срещне Чехия, информира БТА.

Победителят ще се изкачи във втора дивизия от следващия сезон. България започна в състав Лора Китипова, Емилия Николова, Елица Василева, Добриана Рабаджиева, Страшимира Филипова, Цветелина Заркова и либеро Евелина Монова.

Националките нямаха никакви проблеми в първия и в четвъртия гейм на срещата, която продължи 1:40 час. Във втората част гостенките поведоха с 22:20, но българките изравниха 23:23, а след това взеха следващите две точки, за да поведат с 2:0 гейма.

В третия гейм волейболистките на Казахстан непрекъснато водеха в резултата. Националките на няколко пъти намаляваха пасива си на само точка, но не успяха да стигнат до изравняване или обрат.

Българките доминираха в четвъртата част и закономерно стигнаха до крайния успех. За победителките се отличиха Добриана Рабаджиева с 19 точки, по 15 точки добавиха Елица Василева и Емилия Николова. За Казахстан се отличи Татяна Мудрицкая с 18 точки.