"Лъвчетата" сразиха Люксембург

С голове на Борислав Цонев, Антонио Вутов и Кирил Десподов отборът на България победи с 3:0 у дома срещу Люксембург в квалификационен мач за европейско първенство за младежи до 21 години. Двубоят започна с тотален натиск на българите и още в третата минута Георги Минчев пропусна да даде аванс за България след пас на Антонио Вутов.

На стадион "Лудогорец Арена" "трикольорите" откриха резултата в 17-ата минута след попадение на Борислав Цонев, който се възползва от подаване на Вутов. В 35-ата минута България удвои аванса си, след като този път Вутов беше точен, разписвайки се след подаване на Мики Орачев. В последните секунди на първата част капитанът на гостите Бен Фогел получи червен картон, след като направи нарушение срещу резервата Кирил Десподов на границата на наказателното поле. Антонио Вутов стреля от последвалия фаул, но топката излезе в корнер.

След почивката темпото спадна значително, но в 74-ата минута Милен Гамаков отправи силен удар към вратата на гостите, но топката излезе в аут. Четири минути по-късно България стигна до трети гол. Десподов засече в мрежата подаване на Христо Попадийн за крайното 3:0. След тази победа българският отбор се намира на второ място в групата с актив от 6 точки. На 9 октомври "лъвовете" са домакини на Армения в следващия си двубой от квалификациите.