"Лъвчетата" с трето поражение на Европейското в Талин

снимка: basketball.bg

Българският национален отбор за младежи до 20 години претърпя трета поредна загуба на Европейското първенство по баскетбол в Талин (Естония).

Възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха в оспорван мач пред Израел с 66:68 точки. Националите изиграха лошо първо полувреме и са последни в класирането в групата, уточнява БТА.

Българите стигнаха до обрат в третата част, но в последните 10 минути играчите на Израел стигнаха до успеха.

59 секунди преди сирената резултатът беше 64:64. Последва тройка на Рафаел Менко за Израел, а Димитър Димитров върна един кош за 66:67.

Той бе фаулиран, но пропусна да изравни от наказателната линия. 21 секунди преди края Том Мааян оформи крайния резултат от наказателната линия. За националите не игра контузеният капитан Тенчо Тенчев.

Най-полезен с 15 точки и 8 борби бе Алекс Симеонов. 12 добави Ангел Нацкин, а с по 11 точки и 6 борби се включиха Николай Стоянов и Димитър Димитров.

За Израел с 14 точки завърши Рафаел Менко. Утре от 18.00 часа България излиза срещу Русия.