"Лъвчетата" с победа във втората контрола срещу Испания

снимка: cev.lu

Националният ни отбор за юноши старша възраст записа успех във втората приятелска среща с представителния тим на Испания, играна в столичната зала Христо Ботев. След първият неуспех в сряда, вчера "младите лъвове" във втори опит се наложиха над гостите с 3:1 ( 26:24, 26:24, 23:25, 25:13).

Отборите играха пред над сто души публика, сред които бе и бившият национал и настоящ треньор на турския Зираат Бакансъ (Анкара) - Пламен Константинов.

Първите два гейма бяха спечелени изключително трудно от нашия отбор с 26:24. В третата част на срещата испанците се наложиха също само с две точки разлика 25:23, а в 4-тия гейм родният тим вдигна оборотите и затвори мача след убедителното 25:13.

Най-резултатен за националния ни отбор бе Николай Пенчев, който реализира 25 точки при 61% успеваемост в атака. След него най-полезни за отбора бяха Георги Ризов и Венци Рагин, добавяйки съответно по 14 и 13 точки за успеха. С най-много успешни блокади(пет) завърши Златан Йорданов. За испанците отново топреализатор стана Франсиско Руиз, който се отличи с 18 точки.