„Лъвчетата“ приключиха с равенство Евро 2015 в България (ВИДЕО)

Националният отбор записа престижно равенство 1:1 с Австрия в Созопол в последния си трети мач от груповата фаза на Европейското първенство за юноши до 17 години, което се провежда на стадионите в Стара Загора, Бургас, Сливен и именно другия морски град.

Филип откри резултата в 34-ата минута за гостите, но нападателят от Литекс Томислав Йорданов възстанови равенството в 43-ата (полувремената в тази възрастова група са по 40 минути).

Така Йорданов донесе историческа първа точка за „лъвчетата“ на европейски първенства, а и се превърна в голов герой за отбора ни, защото именно той реализира и другото попадение в актива ни при поражението с 1:2 от Испания.

И България, и Австрия напускат Евро 2015 след груповата фаза – отборът на Александър Димитров е последен с една точка, а австрийците имат две.

В другия мач от групата днес в Бургас Хърватия и Испания не си отбелязаха голове – 'шахматистите' са лидери със 7 пункта, а 'ла фурия' е втори с пет и така и двата тима продължават във фазата на елиминациите.

Йорданов заслужава похвали за представянето си на Евро 2015, а голът му срещу Австрия бе майсторски от воле на десетина метра разстояние – той се постара да избегне засадата и да засече по въздуха великолепно извеждащо подаване на Ковачев.

Гредата спаси австрийците в средата на второто полувреме след изстрел с глава на Йорданов, а при добавката Русев от малък ъгъл не можа да се разпише. „Лъвчетата“ имаха доста чисти положения, с които можеха да стигнат до пълен успех, но и Австрия създаде много работа за вратаря Димитър Шейтанов. Юношата на Левски се представи блестящо и капитулира само веднъж при диагоналния шут от близко разстояние на Филип преди почивката.