"Лъвчетата“ прегазиха Египет, ще спорят за 13-тото място с Тунис

снимка: fivb.org

Младежкият национален отбор по волейбол успя да запише втори успех на Световното първенство в Рио де Жанейро.

След поражението от Германия, което не даде шанс на „лъвчетата" да влязат в борбата за разпределение на местата от 9-то до 12-то, момчетата на Николай Желязков бяха безапелационни срещу връстниците си от Египет, побеждавайки ги с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19).

Снощният успех гарантира 14-тото място на младите волейболисти, а при евентуална победа над тима на Тунис в последния си мач от шампионата, те ще останат 13-ти.

Египет стартира срещата по-добре и поведе с три точки при 7:10. Тогава за начален удар влезе Пламен Драгиев, който разби посрещането на съперника с флот сервиса си и не само изравни резултата, но и даде точка преднина на „лъвчетата" в първия гейм - 11:10. Последваха оспорвани разигравания, но българите съумяха да поведат към края на частта и спокойно я затвориха в своя полза.

Въпреки загубата на гейма, египтяните отново започнаха вихрено - 3:0, но устремът им бе спрян още на първата техническа пауза. До 20-тата точка отборът ни вече бе натрупал завидна преднина и не допусна съперника си да се доближи в резултата, повеждайки с 2:0 след успех с 25:19 във втората част.

Третата част бе същинско повторение на предходната и въпреки колебливия старт, „лъвчетата" отново наложиха превъзходството си на паркета, поведоха с 16:11 на второто техническо прекъсване и без особено проблеми записаха крайната победа в мача.