"Лъвчетата" изпуснаха Русия в зрелищен хикс 3:3

Младежкият български национален отбор направи зрелищно равенство 3:3 с фаворита Русия в 5-ия си мач от квалификациите за Европейското първенство.

За съжаление на възпитаниците на Михаил Мадански, те не можаха да постигнат така желаната победа, за да си върнат за предишното поражение от този противник с 3:1 на стадион „Арена Химки".

„Лъвчетата" вече имат 8 точки от 5 мача и изостават с 2 от „сборная", която е на първо място с мач по-малко. В нашата Група 2 на трета позиция е Дания със 7 пункта, но от само 3 изиграни срещи до момента.

4-ти е Естония с 5 точки от 4 мача, а Словения и Андора са последни с по 1 пункт.

Следващият мач на „лъвчетата" е като гост на Словения на 15-ти октомври на стадион „Спортни Парк" в Нова Горица.

Въпреки кадровите проблеми заради контузени или повикани в мъжкия национален отбор футболисти, селекционерът Михаил Мадански успя да изгради боеспособен състав. 20-годишната звезда на Литекс Симеон Славчев има 5 гола в 11 мача от А група и заслужи вниманието на Любослав Пенев, но по този начин отслаби младежката формация.

Заради травми от състава отпаднаха капитанът Георги Терзиев и вратарят Димитър Евтимов, но Георги Китанов от Черно море застана под рамката срещу Русия. В защита личаха имената на Илия Мунин от Любимец, дебютантът Стефан Велков от Славия, както и Асен Георгиев и Божидар Васев от Локомотив (Пловдив).

В халфовата линия оперираха Ивайло Чочев от ЦСКА, Радослав Кирилов от италианския Карпи, Иван Горанов от Берое, Милен Гамаков от Черноморец, докато малко по-напред бяха изнесени Александър Колев от белгийския Геел и Едисон Йорданов, който се подвизава в германския гранд Борусия (Дортмунд).

В по-късен етап от мача в игра влязоха Ерик Почански от Монтана, Антон Карачанаков от ЦСКА и дебютантът Бекир Расим от Черно море.

Звездата на ЦСКА (Москва) Константин Базелюк очаквано беше най-опасният футболист в състава на руския младежки национален отбор и именно той откри резултата в 8-ата минута след подаване на Владимир Обухов, който пък се подвизава в столичния Спартак.

След центриране на Божидар Васев от пряк свободен удар в 13-ата минута обаче Стефан Велков ознаменува дебюта си за младежката формация с изравнителен гол за 1:1.

Един от най-хвалените играчи на ЦСКА Ивайло Чочев осъществи пълен обрат в 37-ата минута, завършвайки отлична контраатака на „лъвчетата" след асистенция на Йорданов - 2:1 и радост за феновете на стадион „Берое".

За съжаление в 56-ата минута Базелюк отново порази мрежата на Китанов и възстанови равенството в Стара Загора, а с далечен и коварен удар в 64-ата на Алексей Козлов (съотборник на Ивелин Попов в руския Кубан) - 2:3.

„Лъвчетата" реагираха и на това предизвикателство от страна на гостите, като в 66-ата минута центриране на Йорданов бе засечено перфектно с глава от Колев за крайното 3:3.