Лукойл завърши на второ място в турнира Самел-90

Лукойл Академик завърши на второ място на турнира Самел-90 в Самоков. В последния ден шампионите надиграха кипърския Керавнос с 67-66 и останаха на второто място. Това бе и последната проверка на тима преди мачовете с чешкия Простейов в квалификационния кръг на Еврокъп.

Още от първите минути на срещата си пролича, че и двата отбора са много уморени и резултатността бе ниска. Българският отбор почна по-добре и съумя да вземе аванс, който стигна 8 точки в края на първата част. През втората шампионите продължиха да водят като разликата мина границата от 10 точки. Те поддържаха този аванс и в края на полувремето резултатът бе 40-27.

След паузата кипърците излязоха мобилизирани и почнаха да намаляват пасита си. Българите не можеха да вкарат, докато Керавнос направи хубави атаки и поведес с 46-44 1.40 минути преди края на третата четвърт. В оставащото време Лукойл успя да поведе отново и бе напред с 50-48 след 30 минути игра. Българите имаха аванс и в последната част като с тройка на Божо Аврамов разликата стана 10 точки. Кипърците обаче не се отказаха и 65 секунди преди края свалиха пасива си на една точка с тройка на Маркъс Мур. След това двата тима си размениха по един успешен наказателен удар, а в последната атака кипърците имаха шанс да спечелят, но Хачър не успя да вкара.

Бруно Шундов бе най-резултатен за Лукойл със своите 13 точки, а Дамян Стояновски добави 12. За кипърците се отличиха Андрей Мандаке със 17 точки и Маркъс Мур с 14.