Лукойл стартира с трудна победа в Плевен

снимка: iNews.bg

Шампионът Лукойл Академик стартира новия сезон в мъжкото баскетболно първенство с труден успех над домакина Спартак в Плевен с 81:74.

Със силна игра през второто полувреме "студентите" успяха да наваксат пасив от 12 точки в първия кръг на новото първенство. Домакините изненадващо доминираха и в началото на втората четвърт поведоха с 26:14, а почивката дойде при 38:31 за плевенчани. Със серия от 17:2 за пет минути в третата част Лукойл обърна до 51:46 в своя полза.

Последваха няколко смени на водачеството, а преди последната четвърт шампионите имаха аванс само от 2 точки при 56:54. 72 секунди преди края домакините изоставаха с 74:76, но до края не успяха да реализират повече точки. Брендън Хийт беше в основата на успеха на шампионите. Той завърши с 19 точки, 8 от които в решаващите последни две минути на срещата. С по 14 точки се отличиха Ламонт Мак и Тодор Стойков, а 13 точки добави Павел Маринов. За плевенчани с 28 точки и 9 борби се отличи Илия Станков, а Станислав Славейков добави 18 точки и 11 борби.

Черноморец също започна с победа като гост, след като се справи с Балкан в Ботевград с 87:79. Домакините имаха предимство през първите три части, като авансът им на моменти достигаше 8-9 точки. След серия от 8:0 в четвъртата част Черноморец поведе с 67:61 и в последните шест минути не допусна обрат.

Деян Дунович се отличи с 21 точки и 11 борби за бургазлии, а по 18 точки вкараха Константин Коев и Кирил Павловски. За Балкан с 23 точки и 10 борби завърши Любомир Лилов. 19 точки прибави Станимир Маринов.