Лукойл спечели дербито с Балкан

Шампионът Лукойл Академик (София) победи като гост Балкан (Ботевград) с 88:73 точки в дербито от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Студентите" изиграха силни втора и четвърта четвърт, с което стигнаха до успеха. Аландо Тъкър се отличи с 20 точки и 10 борби за победителите.

Общо шестима играчи на Лукойл записаха двуцифрен точков актив. Божидар Аврамов вкара 14 точки, а с 13 точки и 6 асистенции завърши Кристофър Дън. За Балкан Иван Лилов реализира 20 точки, а Ноа Дамлан направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 20 борби.

В София Левски се наложи над Спартак (Плевен) с 97:78 точки. "Сините" нямаха никакви проблеми в мача, въпреки че леко се отпуснаха в третата част. За Левски най-полезни бяха Христо Захариев с 18 точки и Джумейн Джоунс със 17 точки и 18 борби.

Майкъл Уилкинсън направи дебют за тима на Константин Папазов, завършвайки с 11 точки, 5 борби и 4 асистенции за малко повече от 25 минути игра. За плевенчани Илия Станков вкара 17 точки, а 15 точки добави Саша Топчов.

Черноморец (Бургас) записа първи успех за сезона след домакинска победа над Берое (Стара Загора) със 78:64 точки. Домакините поведоха убедително още в първите 10 минути и до края не изпуснаха водачеството си, прекъсвайки серията си от 13 поредни загуби.

Богдан Андонов вкара 21 точки за победителите, а Димитър Рошманов добави 18 точки. За Берое се отличиха Джошуа Кроуфърд с 19 точки и 8 борби и Доминик Фъргюсън с 15 точки и 7 борби.