Лукойл се разправи с Шарлероа в Белгия и запази шансове за топ 16

Българският шампион Лукойл Академик се поздрави с категорична победа със 79:61 при гостуването си на белгийския Шарлероа в мач от 5-ия кръг в група "В" на втория по сила европейски клубен турнир - Еврокъп.

Така възпитаниците на Марин Докузовски прекъснаха негативната си серия от три поредни загуби в Европа. "Студентите" вече са с актив от 2 успеха и 3 поражения, с което запазиха шансове за класиране в следващата фаза.

Лукойл натрупа преднина от няколко точки още в първите минути на мача, като на полувремето българите водеха с 19 точки - 47:28. Домакините от Шарлероа успяха да намалят малко аванса на съперника си и след края на третата част той бе 11 точки - 60:49.

В последната четвърт обаче Лукойл дори не даде на домакините да помислят за обрат, след като още в началото направи направи преднината си 20 точки, след което "студентите" спокойно доиграха мача.

Най-полезен за Лукойл беше Девин Грийн, който завърши срещата с 22 точки и 7 борби. Мохамед Абукар отбеляза 16 точки, Дарил Уоткинс пък бе много близо до дабъл-дабъл с 14 точки и 9 борби, а Брандън Хийт и Томас Масамба добавиха по 8 точки за победата.

За домакините от Шарлероа най-резултатен бе Мат Уолш с 14 точки, а Дерик Алън добави 12 точки и 8 борби.

Последният мач на Лукойл Академик от групата е на 12 декември, когато "студентите" приемат черногорския Будучност в зала "Универсиада".