Лукойл с трудна победа над Левски 2014б

снимка: БГНЕС

Отборът на Лукойл Академик записа много трудна победа с 88:72 над Левски 2014 в първата четвъртфинална среща от турнира за Купата на България по баскетбол.

Двата тима изиграха много интересен двубой в „Арена Ботевград”, като „студентите” стигнаха до успеха след обрат през второто полувреме. Играчите на Левски започнаха пределно мотивирани срещата и в края на първата част водеха с 25:18.

Отличните изяви на „сините” продължиха и през вторите десет минути и логично те се оттеглиха на почивка с преднина от 11 точки – 52:41. През това първо полувреме, водени от своя капитан Алекс Симеонов, столичани показаха страхотна стрелба от далечна дистанция, реализирайки 12 тройки от 21 опита срещу 0-8 за съперника.

След почивката баскетболистите на Лукойл подобриха значително играта си, особено в защита, и бързо успяха да стопят пасива си. До края на третата част „студентите” вече бяха напред в резултата – 65:62. В последните десет минути шампионите демонстрираха своята класа и успяха да спечелят срещата с 88:72.

Най-резултатен за победителите бе американецът Донел Тайлър, който реализира 22 точки, а 13 добави Асен Великов.

За „сините” Алекс Симеонов вкара 25 пункта, към които добави и 10 борби. На полуфиналите Лукойл Академик ще срещне победителя от сблъсъка между Балкан Ботевград и Черно море Порт Варна.