Лукойл с първа загуба под ръководството на Сашо Везенков

Балкан (Ботевград) победи като гост шампиона Лукойл Академик (София) с 87:86 (20:15, 20:25, 24:22, 23:24) точки в среща от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. "Студентите", за които това е първа загуба под ръководството на Сашо Везенков, губят от този съперник за втори път през сезона.

Гостите имаха предимство в играта почти през цялото първо полувреме, а на почивката имаше равенство - 40:40 точки. След подновяването на играта баскетболистите на Балкан поведоха със 7 точки - 52:42 13 секунди преди сирената с два наказателно удара на Веселин Веселинов домакините поведоха с 86:85, а след това два фаула пропусна Брендън Хийт. Бошко Йовович донесе успеха на Балкан, след като вкара два пъти от наказателната линия, а пет секунди преди сирената Веселинов направи пропуск.

За победителите Владимир Панич се отличи с 28 точки, 7 асистенции и 5 борби. 15 точки добави Йордан Бозов, а 12 точки Джими Хънт. За Лукойл с 30 точки завърши Божидар Аврамов, Дарил Уоткинс се отличи с 15 точки и 8 борби, а 12 точки записа Брандън Хийт.

В драматичен двубой в Бургас Черноморец загуби от Рилски спортист (Самоков) с 80:86 (24:16, 20:17, 19:22, 17:31) точки. Домакините изиграха отлично първо полувреме, но много лоша последна четвърт. На почивката възпитаниците на Дечо Коешинов имаха преднина от 11 точки - 44:33, но в последните 10 минути допуснаха 31 точки, а отбелязаха само 17.

Играчите от Самоков стигнаха до успеха в последните 2 минути, в които направиха серия от 10:1. За победителите Бранко Миркович реализира 18 точки, Антони Гуджино направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби, а по 14 точки вкараха Христо Захариев и Анджело Калояро.

За Черноморец Богдан Андонов беше най-полезен с 24 точки, със 17 точки и 15 борби се отличи Джеймс Тайлър, а Иво Славчев вкара 14 точки.