Лукойл с 27-ма победа, Левски взе дербито в Самоков

Шампионът Лукойл Академик (София) продължава без загуба в Националната баскетболна лига за мъже. "Студентите" постигнаха 27-ма поредна победа от началото на първенството, след като в мач от 27-ия кръг разбиха като гост Балкан в Ботевград с 42 точки разлика - 106:64, предаде БТА.

В срещата интрига липсваше, след като възпитаниците на Йовица Арсич поведоха с 20 точки още на почивката - 58:38. За Лукойл Академик се отличиха Травис Питърсън с 20 точки, Тодор Стойков с 19, Девин Грийн със 17 и Брендън Хийт с 13 точки. За Балкан най-резултатни бяха Георги Давидов с 12 точки, а Крум Дойчинов, Ивайло Вучков и Цветелин Иванов добавиха всеки по 10 точки.

В дербито на кръга в Самоков в оспорван и интересен двубой домакините от Рилски спортист загубиха с 64:70 от Левски. Така Левски си "върна" за загубата на полуфиналите на Балканската лига. "Сините" водеха в началото на мача, но домакините изравниха след първата част. На почивката момчетата на Росен Барчовски водеха с 3 точки - 38:35. Преди последната част резултатът отново бе равен - 52:52.

Отборът на Левски изравни - 55:55 седем минути преди сирената и след това водеше в резултата, въпреки че 29 секунди преди края имаше аванс само от 2 точки - 64:62. Последваха по два точни наказателни удара на Арън Харпър, Асен Великов и Златин Георгиев за Левски и два фаула на Димитър Караджовски за домакините за крайното 70:64. За Левски Арън Харпър реализира 19 точки, Георги Чековски завърши с 11, а Асен Великов с 10 точки. За Рилски спортист Димитър Караджовски записа 19 точки, Иван Лилов - 12 и Мартин Маринов - 10 точки.

В Плевен Спартак (Плевен) победи Черноморец (Бургас) с 82:73 (25:20, 12:23, 15:16, 30:14) точки. Домакините спечелиха първата част, но на почивката гостите водеха с 6 точки - 43:37. Преди финалните 10 минути баскетболистите от Бургас имаха аванс от 7 точки - 59:52, но домакините изиграха отлична последна част, която спечелиха с 30:14 и стигнаха до успеха. За Спартак най-полезни бяха Хрисимир Димитров с 23 точки, Илия Станков със 17 и Тодор Тодоров с 13 точки. За Черноморец най-резултатни бяха Христо Захариев с 20 точки, Димитър Рошманов с 13, Атанас Пенев с 12 и Асен Саралийски с 11 точки.

Ямбол победи като домакин Евроинс Черно море (Варна) с 82:66 (17:17, 18:14, 21:14, 26:21) точки. Най-резултатни за тима на Иван Чолаков бяха Давор Сатлер с 19 точки, Юлиан Радионов с 18 и Николай Върбанов с 15 точки. За Варненци се отличиха Васил Кьосев с 16 точки и Тихомир Желев с 13. Последният кръг на редовния сезон е в петък от 17.30 часа.

Най-големите мачове в NBA на живо сPokerStars.

Имате възможността на спечелите ВИП спортно пътуване до САЩ и да гледате мачове от NBA напълно безплатно. Трабва само да се включите в покер битката Game of Your Life .