Лукойл продължи с черната си серия в Еврокъп

Отборът на Лукойл Академик продължи с негативната си серия във втория по сила европейски клубен турнир - Еврокъп, след като тази вечер допусна четвърто поредно поражение, този път от босненския шампион Игокеа (Александровац).

“Студентите” изиграха най-слабия си мач досега в турнира и закономерно загубиха с 61:70 (16:19, 18:17, 18:19, 9:15), като все още не познават вкуса на успеха в Еврокъп през този сезон. Срещата се игра пред около 1000 зрители в столичната зала “Универсиада”.

Победата бе първа за тима на Игокеа в надпреварата, като след нея българският шампион загуби почти всякакви шансове за излизане от групата.

Гостите от Босна и Херцеговина започнаха влязоха по-добре в мача, а Лукойл се оказа в ролята на догонващ по време на почти целия двубой. На почивката Игокеа водеше само с две точки - 34:36, но с играта си загатна, че задачата на “студентите” ще бъде много трудна.

Картината на игрището не се промени им през последните две части, като баскетболистите на Игокеа действаха далеч по-организирано, а българите изпитваха сериозни проблеми както в атака, така и в отбрана. Лукойл спази тенденцията да прави слаба последна четвърт, спечелена с 9:15 от босненците, с което те фиксираха крайното 61:70.

Най-полезен за успеха на Игокеа бе Урош Николич, който завърши срещата с 19 точки и 6 борби. Сергерио Гипсън добави 11 точки, а Горан Гайович отбеляза 10.

За Лукойл Академик най-резултатен бе Филип Виденов с 14 точки, но те се оказаха недостатъчни за нещо повече. Единственият друг състезател на “студентите” с двуцифрен точков актив бе Девин Уайт, който реализира 12 пункта.