Лукойл пречупи Рилецо и поведе с 2:0 в полуфинала

Защитаващият титлата си отбор на Лукойл Академик победи Рилски спортист (Самоков) с 85:71 точки и поведе с 2:0 успеха в полуфиналната серия от плейофите на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три победи, а третата среща е на 11 май в Самоков.

Играчите на Тони Дечев са само на една победа от класиране на финал в НБЛ за 15-и пореден път.

Домакините водеха в резултата през целия мач и закономерно стигнаха до крайния успех.

Баскетболистите на Лукойл Академик стартираха със серия от 16:5 и запазиха аванса си от 11 точки след първите 10 минути - 28:17.

"Студентите" продължиха да доминират и след кош на Павлин Иванов взеха аванс от 42:22 5:12 минути преди почивката. Резултатът на полувремето беше 50:40.

В третата част шампионите запазиха преднина от около 15 точки. В последните 10 минути след тройка на Николай Стоянов гостите намалиха пасива си на 69:78, но в следващата атака Желко Шакич беше точен от далечна дистанция за Лукойл за 81:69. До края домакините нямаха проблеми и спечелиха с 85:71.

Желко Шакич се отличи с "дабъл-дабъл" за победителите - 17 точки и 12 борби. С 12 точки и 11 борби завърши Филип Барович.

За Рилски спортист най-резултатен беше Николай Стоянов с 16 точки, а 14 точки и 5 борби добави Тристан Кери.