Лукойл победи Славия с 3:1 гейма на "Атаро Клима"

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Лукойл Нефтохимик започна с победа участието си на турнира „Атаро Клима". Бургазлии се наложиха с 3:1 (20:25, 21:25, 25:20, 13:25) гейма над отбора на Славия в последната среща за деня от група Б на надпреварата, играна в зала „Панайот Пондалов" в София.

 

Срещата започна много добре за Лукойл и те поведоха с 2:0 гейма след 25:20 и 25:21. Славия се върна в мача след успех с 25:20 в третия сет, но силите на „белите" стигнаха само за почетен гейм, като след това загубиха четвъртата част с катастрофалното 25:13, а с това и мача.

 

В другия мач от групата Арда продължи с прекрасното си представяне през сезона, побеждавайки отбора на Монтана с 3:0 гейма.

 

След тази победа Лукойл Нефтохимик зае второ място в турнира „Атаро Клима" и се изкачи на трето място във временното класиране на Суперлигата, измествайки Левски Сиконко и Пирин Балканстрой, като и трите отбора са с по 11 точки, но бургазлии са с по-добри показатели. Лидер в първенството и „Атаро Клима" е изненадата на сезона Арда (Кърджали).

 

Утре Лукойл Нефтохимик излиза срещу Монтана от 15:00 часа, а Арда играе със Славия във втория мач от група Б на „Атаро Клима", който е с начален час 17:30.