Лукойл отнесе Левски за трета поредна победа в НБЛ

Шампионът Лукойл Академик разгроми като домакин Левски с 91:64 (26:13, 25:17, 24:17, 16:17) в мач от третия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ).

В залата в Правец дерби изобщо не се получи, след като възпитаниците на Марин Докузовски поведоха с 15 точки още в деветата минута - 26:11. "Студентите" продължиха да доминират и през втората четвърт, в която те увеличаваха постепенно преднината си. На почивката шампионите водеха с 21 точки разлика - 51:30.

В третата част аванса на домакините достигна 30 точки - при 73:43 и при 75:45 точки, посочва БТА. Отборът на Лукойл Академик стартира със серия от 5:0 в последните 10 минути и поведе с 33 точки - 80:47, а малко по-късно записа и най-голямата разлика в мача 35 точки при 88:53.

Така шампионите постигнаха трети пореден успех от началото на сезона.

Най-полезен за "студентите" бе Мохамед Абукар с 21 точки и 6 борби, Дарил Уоткинс добави 18 точки и 9 борби, а Девин Грийн и Тодор Стойков се включиха съответно с по 14 и 12 точки.

За Левски най-резултатни бяха Павел Иванов с 13 точки и 9 борби и Марко Маринов с 11 точки.